האם דאגת לפנסיה לעובדים

               

בעלת גן יקרה - על קרן פנסיה ברירת מחדל שמעת...?

 

האם את כבר יודעת מה עליך לעשות מהיום? כל עובד חדש שאת קולטת ומחויבת לפתוח לו קרן פנסיה על פי חוק, תהיי חייבת לבטח בקרן פנסיה ברירת מחדל ( לבצע מכרז או  הליך תחרותי), כך העובד יזכה לדמי ניהול אטרקטיביים במיוחד. אם עוד לא שמעת, אז ריכזנו עבורך כל מה שכדאי לדעת בנושא וצרפנו את האפשרות להצטרף  לקרן הפנסיה של ישראל.

  מה זה קרן פנסיה ברירת מחדל?

קרן פנסיה ברירת מחדל היא רפורמה שקודמה ביוזמת משרד האוצר, מתוך מטרה להגביר את התחרות בשוק החיסכון הפנסיוני. שוק זה מוחזק בעיקרו בידי חמש קרנות הפנסיה הגדולות בארץ, המנוהלות ע"י חברות הביטוח המחזיקות בנתח שוק של כ 97% משוק קרנות הפנסיה בישראל.

 

משרד האוצר עשה את העבודה עבור המעסיקים הקטנים והבינוניים
משרד האוצר שם לעצמו מטרה להוזיל את דמי הניהול הנגבים מהעובדים שאינם מאוגדים במסגרת הסכמים קיבוציים. רוב העסקים הקטנים והבינוניים מתקשים לערוך מכרזי מחירים מול הגופים הפנסיוניים, אם בגלל ההתעסקות ואם בגלל כח מוחלש (כמות עובדים קטנה יחסית), ולכן משרד האוצר קיבל את ההחלטה לעשות זאת במקומם.

במסגרת זו, אנו גאים לספר לך שקרן הפנסיה של 'מיטב דש' זכתה בהליך בחירת קרן פנסיה ברירת מחדל על ידי משרד האוצר, בזכות העובדה שהציעה עלויות ניהול נמוכות משמעותית בהשוואה לממוצע עלויות הניהול בשוק וכעת היא קרן הפנסיה של ישראל.

 

יתרונות קרן פנסיה ברירת מחדל (קרן הפנסיה של ישראל)
החל , מ-1 בנובמבר 2016, כל עובד במשק אשר תפתח לו קרן פנסיה במיטב דש, ייהנה מדמי ניהול בשיעור של 0.01% מהצבירה + 1.31% מההפקדות החודשיות בקרן בלבד, כאשר דמי הניהול יישארו קבועים במשך 10 שנים לפחות. לשם השוואה, דמי הניהול המקסימליים כיום בקרן הפנסיה עומדים על 0.5% מהצבירה בקרן + 6% מההפקדות החודשיות בקרן. 

יתרון עלויות הניהול מהותי מאוד ומדובר במהפכה של ממש בכל הקשור לענף קרנות הפנסיה. ככל שאת והעובדים שלך תשלמו דמי ניהול פחותים, כך יחסך עבורכם כסף רב יותר, וכתוצאה מכך קצבת הזקנה העתידית שלכם עם יציאתכם לפנסיה צפויה לגדול.

 

המחשה כספית
לצורך המחשה, מבדיקה שערכנו, גבר שכיר בן 30, המשתכר 5,000 ₪ לחודש ומשלם דמי ניהול מקסימליים בקרן הפנסיה שלו (0.5% מהצבירה + 6% מההפקדות), עם מעבר לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש ותשלום דמי הניהול הנמוכים שהיא מציעה, צפוי להגדיל את הקצבה הצפויה שלו בכ- 22%, שמהווים תוספת של כ- 833 ₪ לחודש לקצבה הצפויה בפרישה (זאת בכפוף להפקדות שוטפות ולהנחות מקובלות).

* החישוב הוא של אדם בגיל 30, לפי השכר הממוצע במשק ומשלם ד.נ. מקסימאליים לעומת אדם שישלם ד.נ. מופחתים בקרן הפנסיה ברירת מחדל.
**הנתונים נכונים למועד 01/11/2016.מה עלייך לעשות?
אם את מעסיקה שמעוניינת לצרף את העובדים שלך לקרן פנסיה ברירת מחדל...או יש לך שאלות בנושא

הינך מוזמנת ליצור קשר עם משרדי האיחוד 046222829

  

 

                                   

דרג פריט זה
(4 הצבעות)

Copyright © 2015 ihud.org  Designed by Anova Web Design.

פרטי קשר של איחוד גני הילדים

 כתובת: ת.ד. 124 חדרה

טלפון: 04-6222829

פקס: 077-7002617

דוא"ל: hanan8899@gmail.com